Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Chodovarka zakončí náročnou sezónu

Dechová hudba Chodovarka zakončí náročnou, zároveň však velmi úspěšnou a hned v několika ohledech rekordní sezónu.

Chodovarka zakončí náročnou sezónu

Pomalu končící rok 2017 byl pro kapelu skutečně náročný. Hned na samotném začátku sezóny se nám podařilo během měsíce a půl společně s FOX bandem odehrát 8 krásných plesů a připravili jsme si tak své nátisky na další práci. Měsíc březen pak byl ve znamení zkoušek a veškerá tato práce kapely směřovala k jedinému cíli, a to k natočení nového CD. Termín natáčení připadl na apríla. Apríl to však ze strany naší kapelnice nebyl a muzikanti se o víkendu 1. a 2. dubna v pražském zvukovém studiu HAMU pěkně zapotili. Naši zpěváci obohatili hudbu o svůj nezaměnitelný zpěv o čtrnáct dnů později.

Dalším významným dnem byl pro kapelu čtvrtek 11. května. Právě na tento den bylo naplánováno natáčení televizního pořadu "Putování za muzikou" s Jožkou Šmukařem. Premiéra pořadu by měla být odvysílána v sobotu, 4. listopadu na programu ČT 2. Po natáčení pořadu jsme stihli ještě pořídit pár fotografií pro potřeby nového CD.

Z dalších mnoha akcí, na kterých Chodovarka letos vystupovala, stojí jistě za zmínku hudební festival, který se konal v nedaleké Teplé. Na festivalu vystoupili lokální dechové kapely (kromě Chodovarky ještě domácí Hasičanka, Daliborka z Mariánských Lázní a stříbrská Amatovka). Bylo to krásné setkání s kolegy muzikanty. Festival se uskuteční i v příštím roce a možná se z tohoto setkávání se muzikantů stane nová tradice.

Další, tentokráte neveřejné, natáčení Chodovarky proběhlo 8. září ve studiu Plzeňského rozhlasu. Chodovarka natočila pod vedením pana Antonína Bulky 5 skladeb do archivu rozhlasu.

A aby toho natáčení nebylo v této sezóně málo, tak se kapela Chodovarka vydá ve čtvrtek 2. listopadu opět do Českého rozhlasu Plzeň, kde natočí s panem Jaroslavem Kopejtkem další z oblíbených dechovkových pořadů "U soudku Chodovaru". Během tohoto natáčení proběhne rovněž křest našeho CD Velká láska. A i Vy můžete být u této slavnostní chvíle. Natáčení pořadu je veřejně přístupné. Již tento den si tedy budete moci odnést domů novou nahrávku Chodovarky. Natáčení pořadu by mělo probíhat v době 17:00 - 18:00 hodin.

V sobotu 4. listopadu 2017 se pak můžete těšit na další z výsledků hudebního snažení Chodovarky v tomto roce. Česká televize odvysílá na programu ČT 2 v době 9:30 - 10:00 jednou již zmiňovanou premiéru pořadu "Putování za muzikou" natočeného v prostorách pivovarské restaurace Stará Sladovna v Chodové Plané. Pokud premiéru pořadu nestihnete, putovat za Chodovarkou můžete s Jožkou Šmukařem i na internetu. Po odvysílání by měl být pořad dostupný zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10482586474-putovani-za-muzikou/217542151250002/

A když už jsme označili tuto sezónu kapely Chodovarky jako rekordní, pak věřte, že česká a moravská dechovka zněla při nahrávání ve studiích a během dalších mnoha live koncertů kapely celkem 159 hodin. Když k tomuto připočítáme vystoupení FOX bandu, pak naši muzikanti rozdávali letos radost celkem 218 hodin, což je celých 9 dnů a za svými příznivci nacestovali 8.342 kilometrů (měřeno z Chodové Plané). Na této vzdálenosti mají velký podíl vystoupení uskutečněná u našich německých sousedů, kterých bylo letos celkem 10 (další z našich rekordů :-) ). Statistika nuda je, má však cenné a někdy zajímavé údaje.

Děkujeme za Vaši přízeň a podporu a budeme se těšit na setkání s Vámi opět v roce 2018.

Autor: Jiří Vaníček
Vloženo: 25. 10. 2017 v 18:10 hod.
Zpráva zobrazena: 2044 x

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2024 Dechová hudba Chodovarka
Top