Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Velká láska

CD nahrávku s názvem Velká láska natočila Chodovarka v dubnu roku 2017 v pražském Zvukovém studiu HAMU a téhož roku nám jej vydalo hudební vydavatelství GARPEZ.

Velká láska

 Vážení posluchači,

po sedmi letech je tu opět nová nahrávka Chodovarky, dechové kapely ze západních Čech. Chodovarku založil roku 1975 Jan Kestřánek, nyní čestný kapelník, který stál v jejím čele 33 let. Od roku 2008 vede Chodovarku jeho dcera Věra Kestřánková. Kapela, složená z muzikantů s věkovým průměrem kolem 40 let, vyhrává na koncertech, poutích, festivalech, zábavách a plesech především v západních Čechách a v Německu.

Toto CD je pojato jako výběr nejlepších písní z repertoáru Chodovarky a také jako vzpomínka na Daniela Dufka, náhle zesnulého barytonistu naší kapely. Najdete na něm mimo jiné skladbu věnovanou jeho památce, dále téměř zapomenuté české polky (Rozumná nebo Jablko s klína, inspirované stejnojmennou sbírkou básní Jaroslava Seiferta), krásné moravské valčíky (Pro keho sa strojíš, Velká láska), instrumentální i sólové kusy a také valčík z autorské dílny Jiřího Pohnána, který je zároveň hudebním režisérem tohoto CD. Doufám, že každý z Vás si najde na tomto hudebním nosiči svou oblíbenou píseň či melodii a že Vás toto CD potěší.

Příjemný poslech Vám jménem Chodovarky přeje

Věra Kestřánková
kapelník
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2023 Dechová hudba Chodovarka
Top