Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Srdce hlas

Třetí CD s názvem Srdce hlas natočila dechová kapela Chodovarka v listopadu roku 2009 v pražském Studiu A Karlín a na přelomu roku nám jej vydalo hudební vydavatelství Fever Music.

Srdce hlas

Z bookletu našeho CD Srdce hlas

Vážení posluchači, příznivci dechové hudby,

do rukou se Vám dostala zbrusu nová nahrávka kapely Chodovarka. Kapela rozdává svým příznivcům radost už pěknou řádku let. Počátky dechové hudby Chodovarka ze západočeského městečka Chodová Planá sahají totiž až do roku 1975. Tehdy ji zakladatel a první kapelník Jan Kestřánek pojmenoval Chodovanka. Roku 1997 se stala Chodovanka kapelou rodinného pivovaru Chodovar a odtud pochází rovněž její současný název. Pan Kestřánek vedl kapelu po dlouhých 33 let. V květnu roku 2008 se však rozhodl k odchodu do "muzikantského důchodu". Žezlo předal do rukou mladších. Kapelnickou taktovku a s ní spojené povinnosti s vedením kapely převzala jeho dcera Věra Kestřánková.

Čas plyne jako voda a od vydání druhého CD uplynulo dlouhých 10 let. Během této doby prošla Chodovarka řadou změn. Mezi ně patří obměna muzikantů, zpěváků a již zmíněného kapelníka. Zkrátka nezůstal kamen na kameni. Kapela obohacená mladistvým elánem dostala chuť k natočení dalšího nosiče. Přípravu tohoto CD jsme pojali trochu netradičně. Nejznámější "pecky" velikánů české dechovky, díla pánů Vacka, Poncara či Vejvody patří neodmyslitelně do našeho repertoáru. Vy na tomto "CDčku" však žádnou z těchto melodií neuslyšíte. K natočení třetího nosiče jsme totiž vybrali písně současných, méně známých, pro některé z Vás zcela neznámých autorů. O tom, zda byla tato volba správná, se můžete přesvědčit sami. Doufáme, že se Vám námi natočené písničky budou líbit a že si je brzy s radostí s Chodovarkou zanotujete.

Příjemný poslech Vám jménem celé kapely přeje

Věra Kestřánková
kapelník
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2023 Dechová hudba Chodovarka
Top