Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Chodovarka poprvé

První CD nahrávku s názvem Chodovarka poprvé natočila dechová kapela Chodovarka v roce 1997.

Chodovarka poprvé

Z bookletu našeho CD Chodovarka poprvé

Vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vám u příležitosti vydání první CD desky a kazety představil kapelu, kterou mnozí znáte a která vznikla v roce 1975 z ryze amatérských muzikantů v obci Chodová Planá na Tachovském okrese.

Kapela od samého začátku vystupuje jako dechovka "CHODOVANKA", jejímž zřizovatelem byl Závodní klub obce a jejím kapelníkem Jan Kestřánek. Svým složením klasickým pro českou dechovku, hrála skladby jejích představitelů - K. Vacka, J. Poncara, J. Vejvody, K. Valdaufa, L. Kubeše, A. Doško, A. Kubaty, moravských autorů M. Prajky, D. Strouhala i řady dalších.

Přesto, že obecní dechovka neměla v Chodové Plané žádnou tradici, podařilo se postupem času a zejména pak v roce 1996 příchodem nových muzikantů udělat kapelu, která svým hudebním projevem získává stále více posluchačů nejen v našem příhraničí, lázeňských městech, ale i za hranicemi u našich sousedů.

A protože k příjemnému poslechu dechovky neodmyslitelně patří i orosená sklenice dobrého piva, stává se v květnu roku 1997 z CHODOVANKY dechová kapela "CHODOVARKA", která při všech vystoupeních reprezentuje, stejně jako jejich dobré pivo, rodinný pivovar CHODOVAR z Chodové Plané.

..... ať i Vám obé příjemně chutná .....

Jan Kestřánek
kapelník
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2023 Dechová hudba Chodovarka
Top