Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Chodovarka i FOX band úspěšně ve Kdyni!

V Domažlickém deníku se o nás psalo...

Měsíc o půlnoci tahal nejstarší kdyňský hasič

Tanec při měsíčku

TANEC PŘI MĚSÍČKU v potemnělém sále byl také letos v režii nejstaršího člena sboru Bohuslava Kuželíka.
Foto: SDH Kdyně/Michal Mikuš


Tanec při měsíčku, který se pomalu pohybuje napříč sálem, je specialitou, která nesmí chybět při bále kdyňských dobrovolných hasičů. Nutno dodat, že muzikanti hrají pát desítek minut bez přestávky, což zvládají vydržet jen ti nejotrlejší tanečníci. A posunovat krásně usměvavým měsíčkem je výsadou a zároveň odměnou, jichž se dostává nejstaršímu členovi hasičského sboru.

Pěkných pár let se o pohyb měsíce v sále kdyňské sokolovny stará letos 79letý hasič Bohuslav Kuželík.

Kdyňští hasiči už ani nepočítají, kolikátý bál jejich spolek uspořádal.

„V roce 2017 oslavíme 145. výročí založení sboru, Hasičských bálů bylo rozhodně přes stovku. Nechceme lidi, kteří na naše bály chodí, zklamat, a proto i letos hrály dvě kapely," říká starosta SDH Antonín Váchal s tím, že chtěli inovovat, a proto pozvali na sobotu 9. ledna úplně jiné muzikanty a netrpělivě očekávali, jak se změna zalíbí příchozím.

„Vsadili jsme na kapely z Chodové Plané, dechovku Chodovarku a Fox band, který hraje populární muziku, a už během večera jsme zaznamenali velice příznivé ohlasy návštěvníků bálu," říká hospodář hasičů Michal Mikuš.

Parket sokolovny v žádném případě nezůstával prázdný, neboť na bál přišly zhruba čtyři stovky návštěvníků. Ti se mohli zúčastnit velké soutěže o ceny.

„Soutěžilo se o celkem 926 cen, a to od drobností až po hodnotné věci. Byly mezi nimi například dvě půlky prasete i nádherný dort. Byl obdélníkový a na něm spočívaly figurky hasičů při různých činnostech, třeba při hašení a byl tam i ležící hasič s pivem na břiše," prozradila jednatelka sboru Jaroslava Mlezivová.

Kdyňští hasiči bálovali od osmé hodiny večerní až do třetí hodiny ranní. „V půl deváté a v půl desáté předvedli předtančení Alice a Martin Kutišovi ze Staňkova, v jedenáct byla dámská volenka. O půlnoci už bylo vše na nejstarším členovi sboru. Už přímo na sále mně několik lidí klepalo na rameno a říkali: To se vám povedlo, to tu ještě nebylo," prozrazuje starosta SDH Váchal.

Hasiči letos zakoupili pro oblíbenou dámskou volenku stovku karafiátů, které během chvíle zmizely, a lidé litovali, že jich není více. „Až na nedostatek karafiátů byli lidé moc spokojení, na bál přišli mladí, lidé středního věku i starší generace. Bylo fantastické, když zpěvačka mezi ně vklouzla na sál," potvrdila jeho slova Mlezivová a dodala, že ještě ve tři hodiny, kdy bál končil, byl sál plný lidí, jimž se domů příliš nechtělo.

Na základě ohlasů, které letošní Hasičský bál měl, se kdyňští hasiči rozhodli, že na tom příštím, který se bude konat 14. ledna 2017, budou opět vyhrávat Chodovarka s Fox bandem. Kdyňští hasiči jim touto cestou chtějí poděkovat za to, jakým způsobem dokázali doslova ´osvěžit´ jejich tradiční bál.

Zdroj: Domažlický deník

Autor: Věra Kestřánková
Vloženo: 19. 1. 2016 v 17:01 hod.
Zpráva zobrazena: 2478 x

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2024 Dechová hudba Chodovarka
Top