Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Miniturné červen 2014

Chodovarka spojila vystoupení v Žirovnici a ve Stříbře.

Naše kapela se v pátek 13. června 2014 vydala do okresu Pelhřimov do malebného města Žirovnice. Vyrazili jsme už v dopoledních hodinách, protože cesta nás čekala velmi dlouhá. Tentokrát jsme jeli v netradičním složení vozů. Do dodávky se k muzikantům z Mariánskolázeňska a kapelnici přidali i Chebáci a zbytek muzikantů vyjel ještě jedním vozidlem až odpoledne. Po dlouhé, ale veselé cestě jsme dorazili do Žirovnice kolem třetí hodiny odpoledne. Nejprve jsme se ubytovali ve srubu v kempu u rybníka Budín a poté se přesunuli do místní Sokolovny, kde jsme začali připravovat aparaturu a vše potřebné k vystoupení.

Tentokrát jsme neměli na starosti jen vlastní zvuk, ale naši zvukaři, bratři Domčíkové, se postarali i o to, aby dobře zněla i Krajanka Václava Hlaváčka, která společně s námi vystupovala. Koncert se konal v rámci festivalu "Dechovky 21. století". Ještě před začátkem koncertu jsme měli chvíli na prohlídku města, při které naše kapelnice zavzpomínala na svou někdejší pravidelnou účast na Klarinetových mistrovských kurzech v Žirovnici na zámku. 
Ve 20 hodin koncert začal vystoupením Krajanky, se kterou jsme se pravidelně po hodinách střídali. Již od prvních tónů bylo jasné, že místní publikum se bude po celý večer dobře bavit. V repertoáru obou kapel zazněly jak písně velmi známé z Čech i z Moravy, tak i méně známé novější písně a skladby. 

S Chodovarkou tentokrát hostoval na baryton skvělý Jan Škarda a pár písní si s námi zazpívala Vendula Korandová, kterou jsme přemluvili přímo na místě. Podle ohlasů se zdá, že Chodovarka u publika měla úspěch. Publikum nás nechtělo pustit domů. A nám se také domů nechtělo, tak jsme po konci vystoupení ještě navštívili místní bar, kde jsme vystoupení společně zhodnotili. Potom jsme se navrátili do kempu, kde jsme se pokusili trochu prospat, což některým bylo dopřáno více, některým méně (v závislosti na chrápaní spolubydlících).

Brzy ráno už jsme zase nasedli do auta a nabrali západní směr. Kolem dvanácté jsme přijeli do Stříbra, kde nás čekalo na náměstí velké pódium, příjemně naladěné publikum plné známých tváří a kvalitní zvukaři. Naše vystoupení bylo ovšem jen zhruba 50-ti minutové. Na publikum totiž čekal bohatý kulturní program. 
Dá se tedy říci, že miniturné Chodovarky bylo velmi úspěšné a rozhodně nepotvrzujeme, že pátek třináctého je smolný den. 

Autor: Věra Kestřánková
Vloženo: 14. 6. 2014 v 23:06 hod.
Zpráva zobrazena: 1650 x

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2023 Dechová hudba Chodovarka
Top