Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Vlado Kumpan a jeho kumpáni (koncert) a oslavy narozenin Chodovarky

V Mariánských Lázních se uskutečnil koncert Vlada Kumpana a jeho muzikantů a dechovka Chodovarka oslavila své 35. narozeniny. Takové byly události minulého týdne.

Vlado Kumpan a jeho kumpáni - Mariánské Lázně

Čtvrtek 17. června 2010 lze považovat za hudební svátek všech muzikantů. Do Mariánských Lázní totiž zavítala jedna z nejlepších moravských dechových kapel. Vlado Kumpan a jeho muzikanti zavítali do našeho lázeňského městečka, kde si udělali malou pauzičku při své pouti do německého Mechernichu. Koncert to byl vynikající, atmosféra báječná. Všichni přítomní v sále Společenského domu Casino si mohli přát snad jen jediné. Ať ten koncert ještě nekončí!

V sobotu se poté všichni muzikanti Chodovarky sešli v areálu rodinného pivovaru Chodovar, kde se konalo tradiční Mistrovství světa v koulení dubových sudů. Chodovarka vyhrávala před zahájením mistrovství, a to celou hodinu od 12:00 do 13:00. Tímto koncertem začaly oficiálně oslavy pětatřicátých narozenin Chodovarky, které podle slov kapelníka Věrky Kestřánkové potrvají celý rok. A když už jsme slavili ty narozeniny, neslavili jsme je jinak než hudbou. Během letošního koulení nám bylo věnováno na pódiu více prostoru než v letech minulých. Chodovarka tedy potěšila své příznivce ještě ve večerním dvouhodinovém vstupu. K této části koncertu se muzikanti ke svým pultíkům dostavili poněkud netradičním dopravním prostředkem. Pronajali si totiž pivní šlapohyb. V našem případě byl v ceně dopravy zahrnut i osvěžující nápoj jedné nejmenované značky, který nám podával náš steward Lukáš. Počasí se vydařilo, lidí přišlo plno, titul mistrů světa zůstal doma - vyhrál tým Chodovaru. Co víc si tedy vlastně přát? Snad jen více takovýchto vydařených kulturních akcí.

Autor: Jiří Vaníček
Vloženo: 26. 6. 2010 v 17:06 hod.
Zpráva zobrazena: 2383 x

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2021 Dechová hudba Chodovarka
Top