Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Chodovarka oslavovala hudbou

Polka - Fest v Chodové Plané spojený s oslavami založení dechové hudby Chodovarka.

Chodovarka oslavovala hudbou

Vítězem semifinále 10. ročníku soutěže dechových kapel Polka Fest se stala Hájenka

Chodová Planá

Vítězem semifinálového klání 10. ročníku soutěže dechových kapel Polka Fest se stala Hájenka ze Starého Klíčova na Domažlicku. V rámci této akce se uskutečnily v sobotu v Chodové Plané oslavy 25. výročí vzniku místní dechové kapely Chodovarka.

Pořadatelem akce byli členové dechovky Chodovarka ve spolupráci s pivovarem Chodovar, který je jejím patronem. "Deštivé počasí nám pořádně zavařilo a doslova nás vyhnalo z pivovarské zahrady, kde se mělo vše odehrát, do místního kulturního domu," řekl hlavní organizátor a kapelník Chodovarky Jan Kestřánek. V soutěžní části se takřka třem stovkám posluchačů představila čtyři tělesa - Daliborka z Mariánských Lázní, Hrádecká kapela, Hájenka ze Starého Klíčova a Vodňanská kapela.

Po více než dvou hodinách vynesla odborná porota verdikt, kterým poslala do srpnového finále v Českých Budějovicích Hájenku. "Vítězná kapela se navíc prezentovala také nejlepší skladbou, která měla název Trable pošli dál. Titul nejsympatičtější kapely si odvezla Daliborka z Mariánských Lázní," uvedl Kestřánek. Zkrátka nepřišli ani diváci, řada z nich si po losování vstupenek odnesla domů pěkné ceny.

Vyhlášením nejlepších však akce neskončila. Další část programu s názvem Slavíme s Chodovarkou obsahovala řadu vystoupení hostů, které si oslavenci pozvali na pódium. "Velký úspěch sklidily mažoretky z Kutné Hory, líbilo se vystoupení country skupiny Wyjou a dudáků z Tachova," dodal Kestřánek. Aby byl výčet účinkujících úplný, nutno poznamenat, že vystoupila ještě taneční skupina Fontána. Oslavy se poté přesunuly do restaurace Ve skále, kde byli mj. malými dárky odměněni bývalí členové dechovky Chodovarka.

Fotogalerie:

Autor článku: Jan Švagr
Vloženo: 15. 6. 2016 v 21:06 hod.
Počet zobrazení: 994 x

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2021 Dechová hudba Chodovarka
Top