Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Dechovka Chodovarka natočila nové album

Chodová Planá – Své třetí album v pětatřicetileté historii kapely vydala před několika dny dechová hudba Chodovarka z Chodové Plané.

Předchozí album natočila Chodovarka před deseti lety, desce, která vychází v současné době, dala kapela název Srdce hlas.

„Album se nám povedlo natočit za pouhé dva dny, a to 28. a 29. listopadu loňského roku v pražském studiu A Karlín pod dohledem zvukového režiséra Karla Fisla a hudebního režiséra Milana Volfa. Polovina nahrávek je úplně nová, takže tyto písně posluchači ještě nemohli slyšet od jiných kapel. CD obsahuje šestnáct písní, nejen polky a valčíky, ale i dvě tanga,“ informovala Deník zpěvačka Chodovarky Lucie Márová.

Název Srdce hlas je podle stejnojmenného tanga od Josefa Žida. „Další písní od Josefa Žida je polka s názvem Chodovarka psaná přímo pro nás,“ doplnila Márová.

Novou nahrávku chce Chodovarka pokřtít v sobotu 13. února ve Stříbře při pořadu Odpoledne s dechovkou, který v kulturním domě začíná v 15 hodin. Účast přislíbil také výše zmíněný autor několika písniček Josef Žid.

Kapela Chodovanka vznikla v roce 1975. Jejím kapelníkem byl 33 let Jan Kestřánek. V roce 1997 se stala Chodovarka kapelou Rodinného pivovaru Chodovar a odtud pochází její současný název. V květnu roku 2008 se Jan Kestřánek rozhodl k odchodu do muzikantského důchodu. Své kapelnické žezlo předal své dceři Věře Kestřánkové, která vede kapelu v současné době.

Chodovarka vystupuje ve složení Lucie Márová, Věra Kestřánková, Václav Kašpar (zpěv), Josef Domčík, Věra Kestřánková, Václav Roubal (klarinety), Kamil Joza, Jan Zajíček, Jiří Vaníček ml. a Jiří Vaníček st. (trumpety), Lukáš Krupka, Daniel Dufek (tenor, baryton), Josef Langer, Vladimír Zdvihal (přiznávky) a Lukáš Beneš (bicí).

Autor příspěvku: Jiří Kohout
Vloženo: 16. 6. 2016 v 09:06 hod.
Počet zobrazení: 595 x

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2020 Dechová hudba Chodovarka
Top