Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Chodovarka pochodovala Františkovými Lázněmi

Františkovy Lázně byly založeny v roce 1793 a v letošním roce oslavily tedy 220. výročí svého založení. Dechová kapela Chodovarka se stala součástí těchto oslav.

Chodovarka pochodovala Františkovými Lázněmi

Dechové kapely s mažoretkami vystupují v rámci oslav založení města Františkovy Lázně za příznivého počasí každou sobotu a neděli. Průvod je zahájen vždy v 10:00 hodin u městského divadla. Prochází okolo katolického kostela k Sadové kavárně, poté Národní třídou (pěší zónou) k pavilonu Františkova pramene a odtud tou samou trasou zpět k divadlu. Celá akce trvá přibližně hodinu.

Během uplynulého víkendu, konkrétně v neděli 14. července dopoledne, přišla řada i na dechovou kapelu Chodovarku. Protože nemáme vlastní mažoretky, byla nám přidělena skupinka asi šesti malých mažoretek. Přestože se akce koná v době před obědem, přišla se na naše snažení podívat a podpořit nás svou přítomností poměrně početná skupina diváků, mezi kterými nechyběl ani starosta města, pan Ivo Mlátilík. Průvod byl zakončen přibližně v 11:00 hodin.

Příznivci naší dechové kapely Chodovarky se mohou těšit na další průvod s námi. Chodovarka zavítá do Františkových Lázní opět za čtrnáct dní, tedy v neděli 28. července 2013.

Chodovarka se měla poté přesunout a vyhrávat během odpoledne u příležitosti pouťových oslav ve Starém Sedle. Tato akce byla však zrušena a tak strávili muzikanti Chodovarky část nedělního odpoledne zkoušením nového a staronového repertoáru na zahradě prarodičů našeho benjamínka Honzy Červenky.

Autor: Jiří Vaníček
Vloženo: 16. 7. 2013 v 15:07 hod.
Zpráva zobrazena: 1649 x

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2023 Dechová hudba Chodovarka
Top