Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Praha hostí dechovku 2013

Už po osmé mířily kroky seniorů letní Prahou za českou a moravskou dechovkou, po šesté pak do Kulturního centra Novodvorská na Praze 4.

Už po osmé mířily kroky seniorů letní Prahou za českou a moravskou dechovkou, po šesté pak do Kulturního centra Novodvorská na Praze 4. A mířily tam, i když pořadatelé se o účast trochu obávali vzhledem k tropickým vedrům. Fanoušci našeho žánru ovšem nezůstali někde na zahradě ve stínu, ale opět zaplnili příjemný sál tohoto kulturního zařízení při soutěžní přehlídce malých dechových orchestrů "Praha hostí dechovku 2013". V červenci a srpnu jim postupně zahráli Keramička, Chodovarka, Libkovanka a Kameníkovi muzikanti. Součástí přehlídky byl tentokrát projekt "Filharmonici hrají dechovku", v němž se představili přední hráči našich špičkových těles (Česká filharmonie, Orchestr hlavního města Prahy FOK) a každý si pak zahrál s přítomnou kapelou, aby tak vyjádřil svůj pozitivní vztah k dechové hudbě, s níž ostatně někteří dělali první hudební krůčky. Návštěvníci tak nemuseli ani do Rudolfina a přesto si "naživo" poslechli například trumpetistu Miroslava Kejmara, klarinetistu Miroslava Plechatého, trombonistu Lukáše Moťku nebo tubistu Karla Malimánka. Koncerty tradičně uváděli Jana Matějcová a Jožka Zeman, finančně je podpořili Magistrát hlavního města Prahy, Měststká část Praha 4 a Nadace Život umělce.

V divácké soutěži to tentokrát vyhrála Chodovarka těsně před Kameníkovými muzikanty. Její kapelnice Věra Kestřánková převezme putovní džbán na závěrečné akci přehlídky, která se uskuteční jako předvánoční koncert loňského vítěze kapely Jižani, v neděli 8. prosince od 14 hodin. Ale pozor! Protože s Kulturním centrem Novodvorská je to, jako ostatně s celou naší kulturou, nahnuté, koncert se možná uskuteční jinde - proto zájemce o jeho návštěvu prosíme, aby sledovali situaci a případné změny.

Autor článku:
Vloženo: 15. 6. 2016 v 21:06 hod.
Počet zobrazení: 833 x

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2021 Dechová hudba Chodovarka
Top