Dechová hudba Chodovarka - Chodová Planá
cz de
facebook tisk
Menu

Kapela Chodovarka letos slaví 35 let

Chodová Planá – Dechová hudba Chodovarka slaví v letošním roce už 35 let své existence. Je jedním z hudebních těles, které nominovali čtenáři do ankety Muzikant roku. Spolu s Chodovarkou bylo nominováno také několik osobností, které v kapele působí. Všechny vám dnes představíme.

„Píše se rok 1975 a v obci Chodová Planá, při tehdejším Závodním klubu pracujících, vzniká nová kapela, která se chce zabývat lidovou – dechovou muzikou, neboť je všem hráčům známá a oslovuje zcela každého. Onu kapelu vytvořil Jan Kestřánek z muzikantů a kamarádů, se kterými již v předchozích letech vyhrával na tancovačkách,“ píše se na webových stránkách kapely.

Ta hrávala na různých místech, především na Tachovsku. Zlomovým rokem byl letopočet 1993, kdy se poprvé zúčastnila soutěže v Plzeňském rozhlase „O Plzeňský soudek“.

V roce 1997 změnila svoje jméno. Přes dvacet let totiž hrála pod názvem Chodovanka, ale od roku 1997 začíná hrát pod patronací Rodinného pivovaru Chodovar a mění název na současný. V témže roce se po dlouhé práci zrodil první zvukový nosič kapely s názvem „Chodovarka poprvé“. V současné době má kapela na svém kontě již tři alba. To poslední křtila letos v únoru ve Stříbře.

„Letošní rok je vůbec ve znamení oslav 35 let od vzniku kapely,“ sdělila Deníku kapelnice Věra Kestřánková, která žezlo vůdčí osobnosti převzala nedávno po svém otci. „Velký úspěch jsme slavili před měsícem na festivalu v Kramolíně u Nepomuku. Bylo to pro nás výborné hlavně proto, že jsme získali nové kontakty a rýsují se vystoupení i v dalších regionech západních Čech,“ doplnila Kestřánková.

Chodovarka připomněla posluchačům své výročí letos již několikrát, další oslavy se chystají na 21. srpna a vyvrcholí koncertem na podzim.

Kromě Chodovarky byl do ankety Muzikant roku nominován její zpěvák Václav Kašpar. „Vašek zpívá s Chodovarkou s kratšími pauzami prakticky od jejího založení a patří tak mezi služebně nejstarší členy kapely,“ píší webové stránky.

Další nominovanou je Věra Kestřánková. „Věrka je členem kapely od roku 2001. Kapelnickou taktovku převzala po svém otci v roce 2008,“ píše se na chodovarka.wz.cz.

Jan Zajíček, třetí nominovaný člen Chodovarky, hraje na křídlovku. Kapela jej objevila náhodou a angažovala v roce 2009.

S Chodovarkou ještě zpívá Lucie Márová. Ta je však nominována za skupinu Triangl, a tak ji představíme v profilu Trianglu.

Autor příspěvku: Jiří Kohout
Vloženo: 16. 6. 2016 v 09:06 hod.
Počet zobrazení: 584 x

Chodovarka na Facebooku

© 2004–2020 Dechová hudba Chodovarka
Top